O Karową będzie ciężko, ale jadą powalczyć w Rajdzie Barbórki

2015-12-10 08:01:49 (ost. akt: 2015-12-09 10:10:31)
Jak co roku zakończenie sezonu samochodowego nastąpi podczas Rajdu Barbórka w Warszawie. Na starcie nie zabraknie zwycięzców Szutrowego Pucharu Polski 2015 — olsztynianina Sebastiana Chrzanowskiego oraz jego pilota Adama Biniędy z Bartoszyc.
Dla Sebastiana będzie to debiut w tych zawodach w roli kierowcy, ponieważ w ubiegłym roku pilotował... Adama.

Każda edycja Rajdu Barbórka jest wyjątkowa. Do stolicy zjeżdżają najszybsze samochody, najlepsi kierowcy i najwierniejsi rajdowi kibice. Każda impreza przynosi nowości, niespodzianki.

W tegorocznej edycji na zawodników czeka nowa trasa. Obok odcinków na Bemowie i Służewcu, uczestnicy zagoszczą także na... Stadionie Narodowym. Cały rajd składał się będzie z 6 odcinków specjalnych, a najlepsi zawodnicy pojadą także słynny oes na ulicy Karowej.

Adam Binięda: — Warszawska Barbórka jest dosyć dobrze znanym mi rajdem. W tym roku będzie to mój czwarty start w tych zawodach. Jest pewien sentyment, bo właśnie 6 lat temu w Barbórce zadebiutowałem w roli pilota. Startowaliśmy wtedy z Michałem Szalą fiatem 126p i emocje były niesamowite.

Był cichy plan, abyśmy wystartowali moją rajdówką — Renault Clio Sport, zamieniając się także miejscami, ale nie wszystko do końca zależało od nas. Mając pewne zobowiązania wobec naszych partnerów pojedziemy Hondą Civic.

Konkurencję mamy dużą, ale jedziemy tam w pozytywnych nastrojach, gotowi do walki. To impreza na zakończenie sezonu, więc chcemy także tym rajdem i swoją jazdą podziękować wszystkim naszym przyjaciołom i kibicom.

Sebastian Chrzanowski: — Start w Rajdzie Barbórka to dla mnie spełnienie kolejnych rajdowych marzeń. Jedno z nich już w tym roku się ziściło — wygraliśmy Szutrowy Puchar Polski. To dla nas olbrzymi sukces.

Teraz chcielibyśmy zakończyć sezon w dobrych nastrojach, osiągając dobry wynik na Barbórce. Przygotowuję się do niej bardzo mocno. Samochód został po sezonie Szuter Cup'u odbudowany i jest gotowy do rywalizacji.

Ten start jest możliwy dzięki uprzejmości naszych sponsorów, którzy zdecydowali się wesprzeć nas. Jedziemy ten rajd w podziękowaniu dla wszystkich partnerów, kibiców oraz wszystkich zaprzyjaźnionych nam osób.

O Karową pewnie będzie bardzo ciężko powalczyć, ale na pewno tak jak w sezonie Szuter Cup'u, tak teraz damy z siebie wszystko.

Start załogi Chrzanowski/Binięda w Rajdzie Barbórka jest możliwy dzięki wsparciu: Schwarte Milfor, Olpol Wawrzyn, KRB Meble Olsztyn, Pizzeria Milano. W&M Myki, IT Prosper, Pensjonat Wulpink oaz Green Service.

Materiały prasowe załogi

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5