Internet dla każdego

2015-08-13 20:52:43(ost. akt: 2015-09-28 21:02:35)
Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez internetu. Ułatwia załatwienie wielu spraw, jest źródłem informacji i szybkim kanałem komunikacyjnym. To wszystko sprawia, że internet jest wręcz niezbędny także do rozwijania biznesu. O tym m.in. będzie mowa podczas Kongresu Dziennikarzy, który odbędzie się już 18 sierpnia w Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Olsztynie.
Coraz częściej powtarza się opinia, że jeśli firma nie ma strony internetowej, to nie istnieje. Internet jest doskonałą drogą dotarcia do potencjalnych klientów, trzeba tylko wiedzieć jak go używać. Nie wszystkim jednak przychodzi to łatwo, dlatego z pomocą przychodzą Latarnicy Polski Cyfrowej. Kim są? – To lokalni liderzy i animatorzy wprowadzające osoby dorosłe w cyfrowy świat komputerów i internetu. Ich zadaniem jest odnalezienie i dotarcie do ludzi e-wykluczonych, których najwięcej jest wśród pokolenia 50+ - mówi Jakub Wilk, z-ca Dyrektora Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim.

Żeby z internetu korzystać, najpierw trzeba go mieć – w tym celu w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej powstaje sieć światłowodów, dzięki którym internet dociera tam, gdzie dotychczas go nie było. Zalety internetu szerokopasmowego, przesyłanego światłowodami, wymienia Jakub Wilk: - Kable światłowodowe nie są narażone na warunki atmosferyczne i zakłócenia radiowe. Światłowód znacznie przewyższa technologie mobilne, satelitarne oraz inne technologie kablowe, które są po prostu wolniejsze.

O tym i o wielu innych kwestiach związanych z internetem będziemy rozmawiać już 18 sierpnia podczas Kongresu Dziennikarzy w Starej Kotłowni, czyli Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Olsztynie. Nie może was tam zabraknąć!

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5