Ubiegły upalny tydzień przyniósł 18 interwencji strażaków

2015-08-10 18:56:10 (ost. akt: 2015-08-10 19:06:35)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Pożary kombajnów i zboża na pniu oraz traw na nieużytkach to główne powody akcji gaśniczych strażaków w powiecie bartoszyckim. W ostatnim tygodniu strażacy interweniowali w ośmiu takich zdarzeniach.
W okresie od 3 do 9 lipca br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 18-krotnie, z czego w zakresie działań gaśniczych 8-krotnie i 10-krotnie podczas działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń.

Lipcowa fala upałów wpłynęła na wysokie zagrożenie pożarowe na terenie powiatu bartoszyckiego. W zakresie działań gaśniczych podejmowane działania dotyczyły: pożarów maszyn rolniczych (kombajnów), trawy na nieużytkach, ścierniska, balotów siana a nawet zboża na pniu w miejscowości Unikowo w dniu 7 sierpnia br. gdzie spłonęło 6,5 ha pszenicy – uratowano natomiast ok. 15 ha oraz pobliskie zabudowania gospodarskie.

Ponadto, 9. sierpnia br. doszło do pożaru altany ogrodowej przy ul Szymanowskiego w Bartoszycach.

W zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń podejmowane działania związane były z kolizją samochodu osobowego na drodze krajowej nr 57 w pobliżu Galin (dwukrotnie), zderzeniem samochodu osobowego z motocyklem na ul. Żeromskiego w Bartoszycach 5 sierpnia br., uderzeniem samochodu osobowego w latarnię w miejscowości Falczewo w 6. sierpnia, likwidacją plamy oleju na DK 51 oraz zabezpieczeniem meczu piłki nożnej w ubiegła sobotę.

Ponadto, 8 sierpnia doszło do niebezpiecznego zdarzenia w miejscowości Lusiny, gdzie w wyniku rozszczelnienia kuchenki gazowej doszło do wybuchu mieszaniny gazowej w budynku mieszkalnym. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał.

Ogółem w ubiegłym tygodniu w działaniach zaangażowanych było 135 strażaków.


st. kpt. Marek Wojczulanis


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5