Orkiestra z Nadarzyna przeszła ulicami miasta. FILM Z PARADY I KONCERTU

2015-06-07 15:28:43(ost. akt: 2015-06-07 15:50:28)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Bartoszyc cieszył się niedzielny koncert orkiestry OSP z Nadarzyna, która najpierw przemaszerowała ulicami miasta, w następnie wystąpiła na Placu Bohaterów Westerplatte.
Orkiestra swój przemarsz rozpoczęła na ulicy Chilmanowicza. Miejsce startu nie było przypadkowe. Przecież kapelmistrzem orkiestry jest pochodzący z Bartoszyc Mirosław Chilmanowicz, od blisko dwóch lat honorowy obywatel Bartoszyc.

Orkiestra zatem przeszła ulicami Chilmanowicza i Sikorskiego, by później ruszyć ulicą Bema. Przemarsz drogą krajową skończył się na wysokości skrzyżowania świetlnego przy restauracji Zacisze. Muzycy skręcili wówczas w kierunku "Kwadratu".

Od początku przemarszu towarzyszyło im kilkadziesiąt osób. Im bliżej było centrum, tym widzów na chodnikach stało coraz więcej.

Swój przemarsz orkiestra skończyła na Placu Bohaterów Westerplatte. Po krótkim odpoczynku muzycy wystąpili w pokazie musztry paradnej. Zagrali przy tym. m.in. utwory Queen ("We will rock you"), czy Michaela Jacksona ("Thriller"), gdzie nawet zaprezentowali znany na całym świecie taniec zombie z teledysku do tej piosenki.

Po musztrze był jeszcze czas na koncert. Tuta muzycy udowodnili, że grać można nawet na... papierze ściernym.


Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5