27. kolejka IV ligi: Victoria Bartoszyce — Warmia Olsztyn

2015-05-28 09:27:25(ost. akt: 2015-05-28 09:47:09)
Październik 2012: Dacjusz Tucholski (z lewej) jeszcze w barwach Warmii Olsztyn podczas meczu z Victorią w Bartoszycach. Z prawej Przemysław Mazurek. Dziś obaj zawodnicy grają w jednej drużynie

Październik 2012: Dacjusz Tucholski (z lewej) jeszcze w barwach Warmii Olsztyn podczas meczu z Victorią w Bartoszycach. Z prawej Przemysław Mazurek. Dziś obaj zawodnicy grają w jednej drużynie

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W 27. kolejce piłkarskiej IV ligi żegnająca się z nią Victoria Bartoszyce podejmować będzie Warmię Olsztyn. Rywal to najgorsza drużyna rundy wiosennej. Początek meczu o g. 17.
Żadna inna drużyna w IV lidze nie zdobyła tej wiosny mniej punktów niż olsztyńska Warmia. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach zespół ten wygrał raptem raz i raz zremisował. Resztę spotkań wygrali rywale.

W tabeli Warmia zajmuje 14. miejsce (225 pkt, brami 31:69). Broni się przed spadkiem i nie jest jeszcze na straconej pozycji. Dlatego w Bartoszycach z pewnością zagra o pełną pulę. Jej bilans wyjazdowych spotkań w tym sezonie wynosi 3 zwycięstwa, 2 remisy i 8 porażek (bramki 15:37). Jesienią wygrała u siebie z Victorią 3:2.

Piłkarze z Bartoszyc wiosnę mają o wiele lepszą niż ich sobotni rywal. Ba, gdyby nie fatalna runda jesienna, być może i "Vikcia" wciąż liczyłaby się jeszcze w walce o utrzymanie. A tak szanse na to są już tylko matematyczne.

Nie zmienia to jednak faktu, iż wiosną bartoszycka drużyna nie jest już chłopcem do bicia. Zdobyła w tej rundzie 12 punktów, co w wiosennej tabeli daje jej 10. miejsce. W poprzedniej kolejce Victoria wygrała 4:1 na wyjeździe ze Startem Kozłowo i kolejny komplet punktów byłby przez kibiców mile widziany.

Pierwszy gwizdek o g. 17. Mecz jako sędzia główny poprowadzi Krzysztof Kapela.

kwk

Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5