Pijana zraniła męża nożem. Musiała się wyprowadzić

2024-07-10 08:13:59(ost. akt: 2024-07-10 08:21:35)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Alkohol stanowi poważny problem naszego społeczeństwa. Pod jego wpływem najczęściej dochodzi do łamania prawa i przemocy domowej. Wbrew stereotypom nie tylko mężczyźni są jej sprawcami.
W czwartek, 4 lipca po godz. 17:00 policjanci z Bartoszyc interweniowali w jednej z miejscowości w Gminie Górowo Iławeckie. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został zraniony nożem. Na miejscu funkcjonariusze zastali pijaną kobietę, która zraniła męża w nogę. Rannego zabrała karetka pogotowia do szpitala w Bartoszycach, a kobieta została zatrzymana. 45-latka była pijana. Mundurowi dokonali oględzin mieszkania i zabezpieczyli nóż.

Zatrzymana kobieta trzeźwiała w policyjnej celi, a w tym czasie kryminalni gromadzili materiał dowodowy, który w rezultacie pozwolił prokuratorowi w piątek, 6 lipca przedstawić jej zarzut przestępstwa uszkodzenia ciała. Kobieta przyznała się i złożyła wyjaśnienia. Prokurator zdecydował, że musi się wyprowadzić od pokrzywdzonego, oraz ma zakaz kontaktu z mężem i zbliżania się do niego. Za przestępstwo uszkodzenia ciała grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


STOP przemocy domowej!

W przypadku przemocy domowej szybka reakcja może wiele zmienić. Na terenie naszego kraju, obok Policji działa wiele instytucji, które pomagają osobom dotkniętym przemocą ze strony najbliższych. Powiadomić o swojej trudnej sytuacji można dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub do dyżurnego najbliższej jednostki Policji. Wsparcie i porady otrzymamy także od operatorów m. in. Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” 800 120 002. Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226), czy Linii Pomocy Pokrzywdzonym (tel. 222 309 900). Można również wysłać e-maila na adres: info@numersos.pl.

W sytuacji, gdy potrzebna jest natychmiastowa reakcja i pomoc ze strony innych osób, można wykonać dyskretny gest, międzynarodowy znak „Pomóż mi”. Wykonanie tego znaku jest proste: Pokaż otwartą dłoń, a następnie złóż dłoń w pięść, chowając kciuk do środka. Osoby postronne widząc ten gest, powinny dyskretnie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy
112 i poinformować, że ktoś w ten sposób poprosił o pomoc.

Jeśli doznajesz przemocy domowej lub znasz kogoś, kto doznaje takiej przemocy i chcesz mu pomóc, informacje znajdziesz TUTAJ

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5