Ukradł elementy walca, bo chciał "szybko" zarobić

2024-07-04 13:11:29(ost. akt: 2024-07-04 13:25:26)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Z pola uprawnego w Gminie Sępopol skradziono metalowe talerze od wału służącego do kruszenia ziemi. Część elementów znaleziono na skupie złomu w Reszlu.
W poniedziałek, 1 lipca kryminalni z Bartoszyc przyjęli zawiadomienie o przestępstwie kradzieży metalowych talerzy od wału kruszącego ziemię. Sprzęt rolniczy pozostawiony był na polu uprawnym, a rolnik zauważył stratę w sobotę, 29 czerwca. Poszkodowany na własną rękę sprawdził punkty skupu złomu w Bartoszycach. Nie znalazł swojej własności. W trakcie rozmowy z policjantami dowiedział się, że skradzione przedmioty mogły trafić do skupów w gminach sąsiadujących z powiatem bartoszyckim. Pokrzywdzony zaraz po zakończeniu przesłuchania pojechał do punktów skupu w Korszach, a następnie w Reszlu, gdzie znalazł 4 z 10 skradzionych talerzy. Zawiadomił policję. Mundurowi szybko ustalili personalia złodzieja.

Chwilę później kryminalni z Bartoszyc w Gminie Korsze zatrzymali 42-latka, który wiedział w jakiej sprawie przyjechali policjanci. Mężczyzna przyznał, że ukradł metalowe elementy. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią szybkiego i łatwego zarobku. Trafił za kraty. Usłyszał zarzut przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5