Trwa głosowanie na wykorzystanie środków Budżetu Obywatelskiego

2024-06-05 13:27:06(ost. akt: 2024-06-05 13:35:33)

Autor zdjęcia: UM Bartoszyce

Zostało ostatnie dni głosowania. O dofinansowanie stara się w tym roku pięć projektów. W budżecie miasta przeznaczono na ten cel 100 tysięcy złotych.
Budżet Obywatelski to idea pozwalająca mieszkańcom miast, miejscowości, a nawet całych województw bezpośrednio zadecydować o tym, na co zostanie przeznaczona część budżetu samorządów. Co ważniejsze, BO daje możliwość składania pomysłów tych projektów inwestycji, które są mieszkańcom najbardziej potrzebne.

W 2023 roku mieszkańcy Bartoszyc oddali łącznie 2958 ważnych głosów. Najwięcej, bo aż 1338 zdobył projekt pn. Zadaszenie na terenie zielonym MOPS na potrzeby zajęć integracyjno-terapeutycznych dla mieszkańców Bartoszyc, w szczególności wymagających wsparcia specjalistycznego oraz ich otoczenia i na jego realizację przeznaczono całą kwotę.

W tym roku mieszkańcy Bartoszyc mogą głosować na projekty:
- „Zabij Nudę”. Cykliczna impreza, która ma na celu promocję hip-hopu, wspieranie lokalnych artystów, jednoczenie się osób z podobnymi zainteresowaniami, tworzenie możliwości sprawdzania się w swojej pasji.

- „Modernizacja placu zabaw dla dzieci przy Przedszkolu Publicznym nr 6 w Bartoszycach”. Projekt ma na celu zmodernizowanie placu zabaw dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 6 oraz dzieci z całego miasta. Będzie ogólnodostępny.

- „Wybieg dla czworonożnych mieszkańców Bartoszyc”. Projekt ma na celu umożliwienie mieszkańcom Bartoszyc posiadających psy wspólną zabawę na profesjonalnie wykonanych obiektach oraz zwiększenie bezpieczeństwa publicznego eliminując przypadki niezgodnego z prawem wypuszczania psów na ulicach oraz terenów do tego nieprzystosowanych.

Kino plenerowe – zestaw kina plenerowego, samochodowego i strefy kibica”. Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej poprzez stworzenie miejsca spotkań w postaci letniego kina plenerowego w różnych malowniczych terenach miejskich oraz całorocznego wykorzystywania obiektów ogólnodostępnych.

Bartoszycka Inicjatywa Obywatelska „Rondo Praw Kobiet”. Celem projektu jest włączenie mieszkańców i mieszkanek w działania na rzecz miasta poprzez poprawę estetyki nowo powstałego ronda oraz upamiętnienie jego nazwy w postaci tablicy.

Głosować można do 17 czerwca w Urzędzie Miejskim, Bartoszyckim Centrum Informacji Turystycznej bądź drogą elektroniczną poprzez wysłanie mailem skanu karty do głosowania na adres: bbo@bartoszyce.pl.

Więcej informacji i karty do głosowania znajdziecie TUTAJ

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5