Sygnał Czytelnika. Bałagan obok Netto

2024-05-13 10:39:40(ost. akt: 2024-05-13 11:15:07)

Autor zdjęcia: czytelnik

Napisał do nas jeden z mieszkańców Bartoszyc, który wskazał na śmieci leżące od tygodni pod jednym z marketów spożywczych.
Wiosną porozrzucane śmieci widać najlepiej. Gdy częściej chodzimy na spacery i korzystamy ze słonecznej pogody zauważamy, jak dużo różnego rodzaju odpadów porzuconych jest w różnych, czasem najmniej spodziewanych miejscach. W lasach można natknąć się na opony, urządzenia AGD, worki z domowymi śmieciami i odpady budowlane. O poziomie inteligencji osób, które zachowują się w ten sposób nie można mówić nie obrażając ich.

Okazuje się jednak, że problem śmieci powszechny jest także w mieście, gdzie pełno jest pojemników i kontenerów na odpady.

Zdjęcie otrzymaliśmy od mieszkańca Bartoszyc, który wskazał na znajdujące się na trawniku przy jednym z marketów spożywczych śmieci. Dominują oczywiście opakowania foliowe, które nie poddane recyklingowi rozkładają się od stu do nawet tysiąca lat.

Skąd wzięły się te śmieci? Nie zostawiła ich jedna osoba. To oznacza niestety, że kultura u wielu osób pozostawia wiele do życzenia, choć pomijając już ten fakt, taki bałagan powinien zostać uprzątnięty.

W Bartoszycach organizowane są akcje sprzątania świata. Robi to młodzież szkolna, ale i dorośli. Z jednej strony chcemy mieszkać w czystym ładnym miejscu i o nie dbamy, jednak niestety to działania śmieciarzy najbardziej rzucają się w oczy.

Warto wiedzieć: Art.145. Kodeksu wykroczeń stanowi:
§ 1. Kto zanieczyszcza lub zaśmieca obszar kolejowy lub miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.

Dziękujemy za zdjęcia!

tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5