Znalazła sposób na okradanie drogerii. "Do trzech razy sztuka"

2024-04-11 12:58:30(ost. akt: 2024-04-11 13:04:26)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W ciągu ostatnich 2 tygodni była w miejskich drogeriach 4 razy tylko po to, aby kraść. Wyniosła towar o wartości ponad 3200 zł. Wpadła przy kasie samoobsługowej, gdy wycofywała z listy zakupów artykuły, które pakowała do torby i próbowała wynieść ze sklepu. 25-latkę rozpoznał ochroniarz.
Kobieta kradła różne produkty z jednej sieci drogerii w Bartoszycach. Zachęcona powodzeniem, z każdym kolejnym razem zabierała więcej towaru. Do trzech razy sztuka.

Wpadła za czwartym razem, kiedy to „kombinowała” przy kasie samoobsługowej. Dla niepoznaki "nabijała" produkty, a następnie wycofywała je z listy zakupów, a towar pakowała do torby. Myślała, że i tym razem jej plan się powiedzie. Zdemaskował ją ochroniarz sklepu, który wezwał policjantów. Mężczyzna przekazał funkcjonariuszom, że podejrzewa kobietę o inne kradzieże z sieci sklepów, do których doszło w ostatnich dniach. Przeszukanie auta, którym przyjechała ujawniło łupy z kradzieży dokonanej godzinę wcześniej z innego sklepu tej samej sieci. To jednak nie wszystko. Przeszukanie domu 25-latki ujawniło kolejne zdobycze, które skradziono kilka dni wcześniej również z drogerii. Kobieta została zatrzymana w policyjnej celi. Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 25-latce zarzutu przestępstwa kradzieży artykułów o wartości ponad 3200 zł. Kobieta przyznała się i złożyła wyjaśnienia. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5