Zraniła partnera kością z zupy, czyli nietypowy finał przedwyborczej awantury
2024-04-09 11:46:56(ost. akt: 2024-04-09 11:53:54)
Kobieta wyjęła z zupy kość i uderzyła nią w głowę partnera. Mężczyzna miał ranę wymagającą wizyty w szpitalu. Agresorka sama zawiadomiła służby i nie zaprzeczała, że zaatakowała partnera. Była wobec niego wulgarna i go wyzywała nawet w obecności policjantów.
W poniedziałek, 8 kwietnia po południu policjanci interweniowali w jednym z domów na terenie Gminy Bisztynek. Ze zgłoszenia wynikało, że pomocy potrzebuje nieprzytomny mężczyzna z raną głowy. Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu zakrwawionego, jednak przytomnego mężczyznę i jego partnerkę. Oboje byli pod działaniem alkoholu. Kobieta powiedziała policjantom, że pokłóciła się z partnerem o wynik niedzielnych wyborów i przyznała, że uderzyła go w głowę kością wyciągniętą z zupy. Spowodowała uraz głowy wymagający interwencji medyków i wizyty w szpitalu. 44-latka w obecności policjantów była agresywna i wyzywała partnera.
Okazało się, że kobieta była już karana za znęcanie się nad partnerem i ma aktualny wyrok w zawieszeniu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za znęcanie się nad partnerem w warunkach recydywy grozi jej nawet 7,5 roku więzienia.
Nie bądź ofiarą!
W przypadku przemocy domowej szybka reakcja może wiele zmienić. Na terenie naszego kraju, obok policji działa wiele instytucji, które pomagają osobom dotkniętym przemocą ze strony najbliższych.
W przypadku przemocy domowej szybka reakcja może wiele zmienić. Na terenie naszego kraju, obok policji działa wiele instytucji, które pomagają osobom dotkniętym przemocą ze strony najbliższych.
Powiadomić o swojej trudnej sytuacji można dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub do dyżurnego najbliższej jednostki policji. Wsparcie i porady otrzymamy także dzwoniąc na „Niebieską Linię” 800 120 002, na numer telefonu zaufania dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie (tel. 800 120 226), czy na numer telefonu linii pomocy pokrzywdzonym (tel. 222 309 900).
Można również wysłać e-maila na adres: info@numersos.pl.
W sytuacji, gdy potrzebna jest natychmiastowa reakcja i pomoc ze strony innych osób, można wykonać dyskretny gest, międzynarodowy znak „Pomóż mi”. Wykonanie tego znaku jest proste: Pokaż otwartą dłoń, a następnie złóż dłoń w pięść, chowając kciuk do środka. Osoby postronne widząc ten gest, powinny dyskretnie skontaktować się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 i poinformować, że ktoś w ten sposób poprosił o pomoc.
kpp/tom
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez