Dwóch poszukiwanych mężczyzn trafiło za kratki

2024-04-02 08:48:59(ost. akt: 2024-04-02 09:04:48)

Autor zdjęcia: policja

60 – latek nie miał zamiaru stawić się do zakładu karnego. W swoje urodziny został tam doprowadzony przez dzielnicowych z Bartoszyc. Drugi poszukiwany mężczyzna sam stawił się do komisariatu.
W czwartek, 28 marca dzielnicowi z Bartoszyce udali się do jednej z pobliskich miejscowości. Mieli do zrealizowania nakaz doprowadzenia do zakładu karnego jednego z mieszkańców Gminy Bartoszyce, który sam nie miał zamiaru się do niego stawić. Funkcjonariusze zastali 60 - latka w miejscu zamieszkania. Został on zatrzymany i jeszcze tego samego dnia dowieziony do zakładu karnego.

Tego samego dnia do Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim stawił się 33 - letni mieszkaniec Gminy Górowo Iławeckie. Mężczyzna miał orzeczoną karę grzywny za przestępstwo, które popełnił. Gdy nie opłacił jej w terminie sąd orzekł mu zastępczą karę pozbawienia wolności. Kiedy 33 - latek dowiedział się, że jest poszukiwany przez policję w celu odbycia kary pozbawienia wolności, sam stawił się na komisariacie z dowodem opłaty grzywny. Mężczyzna w taki sposób uwolnił się od kary.


kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5