Kierował bez uprawnień, więc podał się za swojego brata. Ten okazał się poszukiwany

2024-03-26 07:41:34(ost. akt: 2024-03-26 07:45:17)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Zaskakujący obrót miała interwencja dotycząca kierowcy peugeota, który jechał bez światła. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień, podał dane brata, który okazał się poszukiwany. Zakuty w kajdanki bardzo szybko ujawnił prawdziwą tożsamość i znalazł dokumenty.
W nocy z piątku na sobotę, 23/24 marca na ul. Bema w Bartoszycach policjanci zauważyli peugeota, który nie miał światła mijania. Zatrzymali jadącego nim kierowcę do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą mężczyzna tłumaczył, że nie ma dokumentów i nie pamięta swojego peselu. Powiedział policjantom jak się nazywa i wskazał datę urodzenia. Okazało się, że osoba o podanych danych jest poszukiwana. Policjanci poinformowali mężczyznę, że zostaje zatrzymany, założyli mu kajdanki, a wówczas ten zaczął tłumaczyć, że podał dane starszego brata. 27-latek znalazł nawet ukrytą w aucie książeczkę wojskową by poświadczyć, że mówi prawdę. Weryfikacja danych osobowych potwierdziła, że zatrzymany mężczyzna nie jest poszukiwany, ale ujawniła, że nie ma uprawnień do kierowania.

27-letni mieszkaniec Gminy Bartoszyce odpowie przed sądem za podanie fałszywych danych osobowych, brak oświetlenia w aucie i kierowanie bez uprawnień. Grozi mu kara grzywny do 30 tys. zł i zakaz kierowania od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5