Trwa przebudowa placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach

2024-03-21 08:10:00(ost. akt: 2024-03-21 08:12:47)

Autor zdjęcia: Materiały UM Bartoszyce

W Bartoszycach trwa przebudowa placu Bohaterów Westerplatte. To największa od lat inwestycja w tym mieście. Środki na tę inwestycję Gmina Miejska Bartoszyce pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Bartoszyce: "W ostatnim czasie najbardziej widoczne są zmiany zachodzące w obrębie powstającego amfiteatru. Scena została już zadaszona, a w tej chwili szereg prac odbywa się na trybunach obiektu. Na koronie trybun montowane są chodniki, kamienne oporniki oraz stopnie.

Prace trwają także od strony wjazdowej na plac, gdzie powstaje parking. Pracownicy firmy wykonującej inwestycję wykonują podbudowę drogi dojazdowej oraz układają krawężniki przy tej drodze, a także wokół powstającego parkingu".

Koszt „Przebudowy placu Bohaterów Westerplatte i Parku Miejskiego w Bartoszycach to ponad 27,5 mln zł, z czego aż 21,85 mln zł Gmina Miejska Bartoszyce pozyskała w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Źródło: UM

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5