Karatecy na obozie w Polańczyku

2024-02-07 13:40:00(ost. akt: 2024-02-07 13:46:07)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Tradycyjnie w Bieszczadach w Polańczyku odbył się w dniach od 21 do 27 stycznia 2024 r. zimowy obóz karateków, w którym uczestniczyło 80 osób z bartoszyckiego, lidzbarskiego Klubu Karate Kyokushin oraz podległych mu filii.
— Wspaniałe warunki Hotelu Skalny: basen, sauny, jakuzzi, siłownia, sala treningowa , a do tego super wyżywienie i położenie hotelu sprawiają niepowtarzalną atmosferę — opowiada sensei Andrzej Litwin 4 Dan, kierownik obozu. — Uczestnicy w pełni zrealizowali program szkoleniowy, a do tego udowodnili, że potrafią się wspaniale bawić.

Poza szkoleniem i treningami odbyły się konkursy, wycieczki i dyskoteka.
W konkursie plastycznym w grupie starszej zwyciężyli: 1. Kinga Belka, 2. Hubert Kowalczyk, 3. Zofia Sićko, a w grupie młodszej: 1. Agata Kowalczyk, 2. Justyna Romańczyk oraz 3. Tosia Kacperek.

Dużo emocji było na dyskotece, którą poprowadził DJ Krzysztof Midura, gdzie odbyły się również konkurs na najlepszego tancerza i tancerkę, w którym decydujący głos miał właśnie DJ. Zwyciężyli Leon Iskra i Kinga Belka.

Najfajniejszą dziewczyną została Oliwka Gadomska, a chłopakiem Gracjan Warmbier. Natomiast Miss obozu została Izabela Argalska, a najbardziej prestiżowy tytuł "Samuraj Obozu " trafił do sempai Piotra Drozda.

Najmłodszym ćwiczącym uczestnikiem obozu był Sylwester Brzóska.
Był też konkurs na "najlepszą grupę" wygrała grupa II sensei Renaty Kwaśniewskiej, która angażowała się we wszystkich konkursach, a przygotowana Soyonara niewątpliwie należała do najlepszych w historii obozów.

Obóz zakończył się egzaminem na stopnie szkoleniowe kyu, podczas których 30 osób podniosło swoje kwalifikacje, a wyróżnienia otrzymali sempai: Stefania, Paweł, Emil Godlewscy, Izabela Argalska, Gracjan Warmbier i Zofia Sićko.
Zajęcia prowadzili sensei: A.Litwin, J.Kwaśniewski, R.Kwaśniewska, R.Czerniewski, G.Klimek oraz sempai D.Iskra.

O zdrowie uczestników troskliwie dbała Daria Crimella.
— Dziękujemy wszystkim za wspólny obóz, miłe chwile, wymagające treningi, do zobaczenia na letnim obozie — podsumował sensei Andrzej.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5