Agnieszka Rylik na bojerach

2009-02-05 00:00:00

W Giżycku 4 lutego, TVN nagrywał program o sportach zimowych, jakie można uprawiać na Mazurach. Znana bokserka Agnieszka Rylik jako prezenterka "Dzień dobry TVN", właśnie w Giżycku poznawała niesamowite atrakcje naszego regionu, kiedy zimowa aura dopisuje i jeziora są skute lodem.

Na jez. Niegocin w okolicach portu Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych od godz. 9.30 do 15.00 ekipa TVN i Agnieszka Rylik w roli głównej, próbowali swoich sił na bojerach.

Dzięki uprzejmości Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych i młodych sportowców pod opieką Mirka Ambrocha, Gospody "Pod Czarnym Łabędziem" Sylwiny i Jerzego Nowakowskich oraz "Kurs Mazury" Adama Kowalskiego na jeziorze latały DN, Monotypy XV, microbojery, deski z żaglem. Nie zabrakło też skuterów śnieżnych.

Przewodnikiem Agnieszki Rylik po bojerowych zasadach był trener Adam Kowalski. Gościem programu był również giżycczanin Marek Stańczyk, który odnosi sukcesy nie tylko w match racingu, ale i w żeglarstwie lodowym. Wśród jego trofeów jest m.in. wicemistrzostwo Europy juniorów i pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski w klasie DN. W roku 2005 na mistrzostwach świata w Stanach Zjednoczonych zajął 18 pozycję!

Zmrożone jeziora to świetna zabawa, ale trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie. Na posterunku był więc obecny Mazurski WOPR, który zaprezentował swój niezawodny poduszkowiec.

Na emisję programu zapraszamy w niedzielę 8 lutego do "Dzień dobry TVN".

źródło: Materiały prasowe
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.