Skandal w Sejmie. Tajemnicze zbiórki na "wsparcie Grzegorza Brauna"

2023-12-13 16:00:30(ost. akt: 2023-12-13 16:02:01)

Autor zdjęcia: PAP

We wtorek w Sejmie doszło do skandalicznego zdarzenia, kiedy poseł Grzegorz Braun z Konfederacji zgasił gaśnicą menorę chanukową. Incydent ten spotkał się z powszechnym oburzeniem, co skutkowało ukaraniem polityka. Jego zwolennicy natychmiast podjęli próbę wsparcia go poprzez zorganizowanie zbiórki finansowej, której celem było zebranie 50 tys. zł. Pomimo szybkiego osiągnięcia tej kwoty, organizator zdecydował się zablokować możliwość dalszych wpłat, co spotkało się z krytyką.
Sprawa ta, według informacji przekazanych przez dziennikarza portalu wbc24news.pl Jakuba Wróblewskiego, trafi do prokuratury. Wniosek o wszczęcie śledztwa został złożony przeciwko organizatorowi zbiórki.

Anna Kubala, w serwisie X, wypowiedziała się na temat zakończenia zbiórki, podkreślając, że została ona zakończona po osiągnięciu docelowej kwoty.

Tymczasem, w reakcji na to wydarzenie, uruchomiona została nowa zbiórka dla Grzegorza Brauna, tym razem mająca na celu zebranie 90 tys. zł.

Sam polityk aktywnie zachęca do wsparcia finansowego. Warto zauważyć, że organizator tej zbiórki ma możliwość wypłacania zgromadzonych środków na bieżąco, co podkreśla blogerka polityczna Katarzyna Monika Sadło, publikująca pod pseudonimem Kataryna. Wskazuje ona, że zablokowanie wcześniejszej zbiórki wynikało raczej z decyzji założycielki, a nie ograniczeń technicznych.