Powraca ruch komunikacji miejskiej w pobliżu Wysokiej Bramy w Olsztynie

2023-12-13 08:27:34(ost. akt: 2023-12-13 13:38:55)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Od czwartku przywrócony zostanie ruch na węźle przesiadkowym w pobliżu Wysokiej Bramy w Olsztynie. Był on wstrzymany na czas rozbudowy linii tramwajowych.
Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura – Polimex Mostostal – Trakcja poinformowało, że od czwartku (14 grudnia) nastąpią zmiany w organizacji ruchu na Pl. Jana Pawła II, ul. Wyzwolenia, ul. 11 Listopada, Placu Jedności Słowiańskiej, ul. Nowowiejskiego i odcinku ul. M. Curie-Skłodowskiej.

Na ul.11 Listopada zostanie przywrócony ruch komunikacji miejskiej w kierunku Placu Jedności Słowiańskiej, na którym wybudowano perony tramwajowe oraz przystanek autobusowy, a zjazd w ulicy Nowowiejskiego zostanie zamknięty.

Zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo i przystanek autobusowy na ulicy Pieniężnego w rejonie skrzyżowania z Placu Jedności Słowiańskiej, na który zacznie obowiązywać zakaz wjazdu, a ruch sterowany będzie sygnalizacją świetlną.

Odcinek ulicy Curie-Skłodowskiej pomiędzy ulicą Wyzwolenia i ulicą 11 Listopada stanie się ciągiem pieszo-jezdnym, z dostępem od ulicy Wyzwolenia w godzinach 6:00-10:00 dla zaopatrzenia.

Zmiany organizacji ruchu w pobliżu węzła przesiadkowego przy Wysokiej Bramie były podyktowane rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie.

Od 1 stycznia przybędą dwie linie tramwajowe. Linia tramwajowa nr 4 połączy osiedle Pieczewo, wschodnią część Jarot i Nagórek oraz osiedle Kormoran z Dworcem Głównym (kolejowym i autobusowym), a "piątka" ze ścisłym Śródmieściem i nowym węzłem przesiadkowym przy Wysokiej Bramie. Linie tramwajowe nr 4 i 5 podobnie, jak 1 i 2 kursować będą z najwyższymi częstotliwościami tj. co 15 minut przez większość dnia roboczego, a "czwórka" w godzinach szczytu nawet co około 7,5 minuty - podał urząd miasta.

źródło: PAP/ Agnieszka Libudzka