Leśnicy na Warmii i Mazurach przygotowali 5 tys. choinek

2023-12-12 20:33:46(ost. akt: 2023-12-12 15:08:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do środy leśnicy przyjmują zapisy osób, które chcą uczestniczyć w weekendowych świątecznych warsztatach "Święta pachnące lasem". Warsztaty odbędą się w weekend, wtedy też leśnicy rozpoczną sprzedaż choinek.
Na warsztatach "Święta pachnące lasem" ich uczestnicy m.in. będą wykonywać świąteczne ozdoby i dekoracje oraz dowiedzą się, co robić, by świąteczne wybory były bardziej zrównoważone i przyjaźniejsze naturze. "Wszystko będzie się odbywało w przyjaznej, przedświątecznej atmosferze" - zaprasza rzecznik prasowy olsztyńskiej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak.

Warsztaty będą się odbywać w sobotę od godz. 11 w dużej sali na parterze Biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przy ul. Kościuszki 46/48. Spotkanie będzie bezpłatne ale obowiązują na nie zapisy pod adresem rdlp@olsztyn.lasy.gov.pl. Należy podać swoje dane kontaktowe: imię, nazwisko, liczbę zgłaszanych osób (warsztaty rodzinne) e-mail , nr telefonu w celu potwierdzanie udziału.

W sobotę także leśnicy rozpoczną sprzedaż świątecznych choinek. W wielu nadleśnictwach, np. w podolsztyńskich Kudypach, choinkę będzie można samemu wybrać i wyciąć na choinkowej plantacji. "Choinki będą kosztowały od 30-50 zł" - zapowiedział Adam Pietrzak.

W tym roku leśnicy na Warmii i Mazurach przygotowali 5 tys. świątecznych drzewek, głównie jest to świerk. (PAP)