Samobójca z sądu w Mrągowie miał 25 lat. Zabezpieczono monitoring, przesłuchano świadków

2023-12-08 17:01:37(ost. akt: 2023-12-08 14:11:15)

Autor zdjęcia: IT Mrągowo

Mężczyzna, który w piątek rano targnął się na życie wyskakując z okna sądu w Mrągowie miał 25 lat. Prokurator przesłuchał świadków tragedii i zabezpieczył monitoring.
W piątek rano z okna sądu w Mrągowie wyskoczył mężczyzna, zginął na miejscu.

— Prokurator, który pracował od rana na miejscu zdarzenia ustalił, że zmarły miał 25 lat i przyszedł do sądu w towarzystwie osoby najbliższej — poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski. Dodał, że będący na miejscu prokurator przesłuchał świadków tragedii oraz zabezpieczył monitoring, na którym nagrało się całe zdarzenie. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji, która odbędzie się w najbliższych dniach - podał Brodowski.

Prokurator ustalił, że 25-latek targnął się na życie czekając na wejście na salę sądową. Czekał na rozprawę w swojej własnej sprawie. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że sprawa ta miała dotyczyć skierowania 25-latka na leczenie odwykowe.

Sąd w Mrągowie znajduje się w neogotyckim gmachu, który ma wysokie stropy, okna są wysoko nad posadzką. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Adam Barczak poinformował, że 25-latek najpierw wspiął się na ławkę, a następnie przez okno wyskoczył na sądowy dziedziniec.

— Na polecenie prezesa sądu wezwano pomoc medyczną i zawiadomiono policję. Jednak pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł. Po stwierdzeniu zgonu mężczyzny prezes sądu zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Mrągowie o zdarzeniu ze skutkiem śmiertelnym na terenie sądu" — podał sędzia Barczak.

PAP
Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska