Mieszkaniec Olsztyna wpadł we własnym mieszkaniu. Teraz trafi za kratki

2023-12-10 11:00:00(ost. akt: 2023-12-08 14:23:33)
42-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów

42-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjanci ujawniają osoby poszukiwane w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z interwencjami. Tym razem z przeszłością rozliczą się 46 i 39-latek.
W środę (6 grudnia) funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna zatrzymali pewnego 46-latka, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 116 dni pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo. Wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany również celem ustalenia miejsca pobytu. 46-latek został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym ponosząc konsekwencje swoich czynów.

W czwartek (7 grudnia) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zostali wezwani do jednego ze sklepów na terenie m. Olsztyn, gdzie został ujęty sprawca kradzieży sklepowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali 39-latka. Podczas legitymowania wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 29 dni lub opłacenia grzywny. 39-latek został zatrzymany, najbliższe dni spędzi w areszcie, a z popełnionego wykroczenia będzie się tłumaczył przed sądem.