Strażnicy miejscy z Olsztyna uratowali życie bezdomnego

2023-12-08 11:14:33(ost. akt: 2023-12-08 11:48:32)
Strażnicy miejscy kontrolujący miejsce przebywania osób bezdomnych.

Strażnicy miejscy kontrolujący miejsce przebywania osób bezdomnych.

Autor zdjęcia: SM Olsztyn

Zima to okres, w którym bezdomni są szczególnie narażeni na mrozy. Strażnicy miejscy z Olsztyna robią wszystko, żeby uratować ich życie. Tym razem na szczęście się udało.
Podczas jednego z mroźnych wieczorów dyżurny straży miejskiej w Olsztynie odebrał zgłoszenie dotyczące bezdomnego, który leży pomiędzy samochodami na jednym z parkingów przy ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie.

Patrol na miejscu zastał leżącego bezdomnego mężczyznę w stanie nietrzeźwości. Drżał on z zimna, miał problem ze świadomością, a kontakt z nim był utrudniony. Objawy sugerowały hipotermię, więc strażnicy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Okryli go folią NRC i kontrolowali funkcje życiowe oraz wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który zabrał wychłodzonego 51-latka do szpitala — relacjonują strażnicy miejscy.

Podczas okresu, kiedy za oknem panują niskie temperatury powinniśmy być szczególnie czuli na osoby, których zachowanie wskazuje, że mogą spędzić noc na ulicy. W większości przypadków wystarczy powiadomić odpowiednie służby, które są przygotowane do działania w takich przypadkach.

Okres jesienno-zimowy to także wzmożona praca strażników miejskich pod kątem kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych, w trakcie których strażnicy przekazują informacje o możliwościach uzyskania pomocy, oferują przewiezienie do schroniska dla osób bezdomnych, a także dzięki współpracy z Caritas Olsztyn dostarczają ciepłe posiłki, odzież i inne niezbędne do przetrwania artykuły— przypominają strażnicy miejscy z Olsztyna.