80-latka była zdezorientowana i nie widziała gdzie się znajduje. Pomogła przypadkowa kobieta

2023-12-07 19:17:44(ost. akt: 2023-12-07 15:18:05)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Informację o seniorce, która szła drogą pomiędzy Dubiczami Cerkiewnymi a Hajnówką, przekazała pod numer alarmowy przejeżdżająca tamtędy przypadkowa kobieta. Już po kilku minutach na miejscu byli policjanci z Olsztyna. 80-latka była zdezorientowana i nie widziała gdzie się znajduje.
W godzinach popołudniowych, do hajnowskiego dyżurnego wpłynęła informacja o starszej kobiecie, która idzie drogą dla pieszych i rowerzystów w kierunku Hajnówki od strony Dubicz Cerkiewnych.

Ze zgłoszenia przekazanego przez przejeżdżającą tamtędy kobietę wynikało, że seniorka jest ubrana nieadekwatnie do pory roku i wygląda na zdezorientowaną.

Już po kilku minutach na miejsce przybyli policjanci z olsztyńskiego oddziału prewencji. Z kobietą był utrudniony kontakt, jednak policjantom udało się ustalić jak się nazywa oraz w jakiej miejscowości mieszka.

Funkcjonariusze wspólnie z seniorką pojechali do jednej z miejscowości w gminie Dubicze Cerkiewne, gdzie rozpytali mieszkańców o dokładny adres zamieszkania kobiety. Pod wskazaną posesją policjanci spotkali córkę 80-latki. Kobieta powiedziała policjantom, że właśnie poszukuje swojej matki, która oddaliła się z domu.

Na szczęście 80-letnia mieszkanka gminy Dubicze Cerkiewne nie potrzebowała pomocy medycznej. Dzięki reakcji zgłaszającej i pomocy policjantów 80-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę swojej córki.