Zestaw nowoczesnych endoskopów wraz z torami wizyjnymi trafił do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

2023-12-09 12:00:00(ost. akt: 2023-12-08 14:20:22)

Autor zdjęcia: mat.pras

Zestaw nowoczesnych endoskopów wraz z torami wizyjnymi, które są wykorzystywane do przeprowadzenia zabiegów laryngologicznych i pulmonologicznych, przekazała Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie przekazała Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie zestaw nowoczesnych endoskopów wraz z torami wizyjnymi. Urządzenia te są przeznaczone do przeprowadzania skomplikowanych zabiegów laryngologicznych i pulmonologicznych. Zakup sprzętu był możliwy dzięki przekazaniu przez Lasy Państwowe ponad 425 tys. zł.

Fot. mat.pras

Z wykorzystaniem nowej aparatury przeprowadzane są m.in. zabiegi bronchofiberoskopii, skuteczną metodę diagnostyczną i terapeutyczną w wielu schorzeniach układu oddechowego Urządzenie umożliwia m. in. pobieranie wycinków, a także usuwać ciała obce u dzieci. I

— Sprzęt, który zakupiliśmy dzięki Lasom Państwowym jest nam bardzo potrzebny, gdyż wchodzimy w coraz większy zakres leczenia pacjentów, leczymy coraz bardziej skomplikowane jednostki chorobowe u dzieci, wchodzimy w leczenie chorób rzadkich, rozwijamy bazę i w związku z tym lekarze specjaliści muszą dysponować nowoczesną aparaturą — mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor WSSD w Olsztynie.

Podarowane endoskopy już służą pacjentom. Z ich wykorzystaniem przeprowadzane są m. in. zabiegi bronchofiberoskopii, która jest metodą diagnostyczną i terapeutyczną stosowaną w wielu schorzeniach układu oddechowego. Urządzenie umożliwia m. in. pobieranie wycinków, a także usuwać ciała obce u dzieci.

Fot. mat.pras