Polska walczy z silnym mrozem. Lokalnie to nawet -15 stopni Celsjusza

2023-12-06 10:54:37(ost. akt: 2023-12-06 11:00:05)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Synoptycy IMGW wydali też ostrzeżenia przed gęstą mgłą dla południowowschodniej części Polski. Marznące mgły osadzające szadź i powodujące ograniczenie widzialności poniżej 200 metrów wystąpią w woj. małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, na południu woj. lubelskiego i krańcach południowych Mazowsza.
W nocy temperatura na nizinach wyniesie minus 13 stopni Celsjusza, lokalnie może spaść do minus 15 stopni zwłaszcza na Podhalu. Mroźno będzie w woj. świętokrzyskim, lubelskim i małopolskim. W centrum kraju termometry pokażą minus 7 st. C., na zachodzie oraz nad morzem minus 2 st. C.

Na północy wiatr będzie słaby i porywisty południowo-wschodni, natomiast na południu zmienny.

W środę za zachodzie kraju, głównie na obszarze Dolnego Śląska, opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Na wschodzie dużo chmur i miejscami słaby śnieg. Rano, zwłaszcza na południowym wschodzie, będą się jeszcze utrzymywały mgły.

W ciągu dnia najchłodniej będzie na wschodzie, tam termometry pokażą minus 4 stopnie Celsjusza. Na zachodzie temperatura wyniesie ok. 0-1 st. C. "Stąd te mieszane opady, bo grunt jest jeszcze bardzo wychłodzony, a napływa cieplejsza masa powietrza" – przekazała Ilona Śmigrocka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany południowo-wschodni oraz wschodni, bez większych porywów.(PAP)