Mikołajki sparaliżowały Olsztyn. Cztery kolizje w mroźny poranek

2023-12-06 10:05:51(ost. akt: 2023-12-06 11:33:26)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Funkcjonariusze od samego rana pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło na ulicach Olsztyna. Policjanci przypominają jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności.
W środę (6 grudnia) w godzinach porannych oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą 66-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, nie ustąpił pierwszeństwa osobowej hondzie doprowadzając do zdarzenia drogowego.

W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Iwaszkiewicza i al. Obrońców Tobruku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 1020 złotych, a na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

Fot. KMP Olsztyn

Również w środę funkcjonariusze zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego w rejonie ul. Jagiellońskiej i Limanowskiego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem uprzywilejowanym 53-latek nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zdarzenie drogowego z seatem.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 15 punktów karnych.

Fot. KMP Olsztyn