Co dalej z wiatrakami?

2023-12-06 08:24:04(ost. akt: 2023-12-06 11:43:52)
Wiatraki to pierwsza poważna wpadka nowego rządu, którego jeszcze nie ma.Roztrząsanie tego zostawiam jednak innym. Mnie zastanawia coś innego.

To mianowicie dlaczego to Sejm, Senat i w końcu prezydent mają się tym zajmować. Dlaczego zasady stawiania wiatraków maja być szyte na jedna miarę bez względu na to czy dotyczą okolic Ełku, Ostródy czy też Radomia czy przysłowiowego Pcimia.

Nie znam się na wiatrakach, nie wiem więc w jakiej odległości powinny stać od domów. Ostatnio widziałem je ze sporej odległości w okolicach Korsz. I słyszałem jak szumią, ale taki szum mam też u siebie za oknem na olsztyńskim osiedlu Kormoran..

Ale do rzeczy. Może burza wokół ustawy wiatrakowej to dobry moment, żeby zastanowić się czy nie warto oddać tej kwestii w ręce samorządów. Niech to one decydują o tym. Nie wiem czy powinien to być samorząd województwa czy powiatowy czy tez każda gmina powinna skrobać swoje wiatraki na swoją miarę.

Tym bardziej, że wiatraki to spory zastrzyk gotówki dla gmin. To między innymi dzięki nim (ale i małej liczbie mieszkańców) podbraniewska gmina Płoskinia jest teraz najbogatsza gminą w naszym regionie w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Drugie są Kisielice, które też wiatrakami stoją.

Więc jak. To Warszawa, Olsztyn, Ostróda czy też Płoskinia powinny określać zasady stawiania wiatraków?

Igor Hrywna

O stawiania wiatraków powinni decydować:
pokaż wyniki »

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3112302 6 gru 2023 09:20

    Przypominam sobie że papranie przy wiatrakach i fotowoltaice to było pierwsze za co wzięli się pisowcy po objęciu władzy. Komuś baardzo na tym zależało. Dlaczego? Nie wiem, można się tylko domyślać... Teraz , po 8 latach ktoś śmiał ruszyć ustawę wiatrakową i jest momentalnie tak wściekły atak pisowców że zaczynam zastanawiać się : O co w tym wszystkim chodzi? Pewnie o pieniądze... Jakaś grupka "znajomych królika" zrobiła sobie "korytko+" , kasa leciała a tu jakiś Tusk chce to zmienić! No i specjalność pisowców: Tusk nie rządzi ale już jest "afera Tuska".

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz