Olsztyn przygotowuje się do świąt. Przed ratuszem stanęła choinka

2023-12-04 17:30:31(ost. akt: 2023-12-04 16:08:22)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Olsztyn z każdym dniem staje się coraz bardziej świąteczny. Kolejne ozdoby przystrajają ulice i place stolicy Warmii i Mazur, poza tym zbliżają się okołobożonarodzeniowe wydarzenia.
W radiu wybrzmiało już "White Christmas", a sklepowe witryny przyozdabiają Mikołaje, stroiki i prezenty. To pierwsze z symptomów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Do nich szykuje się także Olsztyn.

W mieście już zostały "odpalone" święta. Wydarzenie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w niedzielę (3 grudnia) zgromadziło setki olsztynian. Ci najpierw przejechali z krańcówki przy ul. Kanta przed Wysoką Bramę specjalnie przyozdobionym tramwajem, a później kolędowali przy rozświetlonej choince na staromiejskim rynku.

— Olsztynianie pokazali prawdziwą moc — mówi Karolina Lewandowska z MOK-u. — Jesteśmy wzruszeni mocą energii i taką liczbą gorących serc.

Wraz z nowym tygodniem rozpoczęło się strojenie tradycyjnej choinki ustawionej przed ratuszem. Drzewko nieodpłatnie przekazało Nadleśnictwo Kudypy. To 12-metrowej wysokości jodła kalifornijska o obwodzie pnia ok. 100 cm.

W kolejnych dniach będzie także przybywać ozdób wzdłuż olsztyńskich ulic. Zarówno ratuszowa choinka, jak i dekoracje zostaną rozświetlone, jak co roku, 6 grudnia.

— Świąteczne iluminacje tradycyjnie już zaświecą wzdłuż ulic: Staromiejskiej, Prostej, Pieniężnego, 11-Listopada czy na fragmencie al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Mickiewicza — mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. — Poza tym na plantach został ustawiony napis "Olsztyn", a w pobliżu Starego Ratusza fotoramka z kokardą.

Warto pamiętać, że już w najbliższy weekend (9-10 grudnia) Miejski Ośrodek Kultury zaprosi mieszkańców i gości odwiedzających Olsztyn na dwudniowe wydarzenia "Święta! Dobrze Was widzieć". Nie zabraknie animacji, wspólnego kolędowania, warsztatów rodzinnych i koncertów. Wystąpią m.in. De Mono i Sound'n'Grace.