Budynek dawnej telekomunikacji w Olsztynie do rozbiórki. Radni dali zielone światło [ZDJĘCIA]

2023-11-30 16:12:20(ost. akt: 2023-11-30 15:28:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Los budynku, który przez lata pełnił funkcję siedziby Telekomunikacji Polskiej od dawna był przesądzony. Teraz radni Olsztyna postawili kropkę nad "i" uchwalając miejscowy plan zagospodarowania, który dopuszcza tutaj budowę mieszkań.
Na początku 2021 roku dawna TP SA, już pod nazwą Orange sprzedała swój biurowiec olsztyńskiemu potentatowi deweloperskiemu, czyli firmie Arbet. Kwota transakcji, w którą wchodził budynek o powierzchni ponad 10 tys. m2 wraz z bardzo atrakcyjną działką niemal w centrum Olsztyna wynosiła wtedy około 29 mln zł.

Biało-niebieski budynek przez wielu mieszkańców był uważany za synonim skrzyżowania al. Piłsudskiego i ul. Dworcowej, często będąc swego rodzaju puntem orientacyjnym. Teraz się to wszystko zmieni, prezes Arbetu Andrzej Bogusz już w momencie zakupu nie krył swoich zamiarów wobec tej inwestycji. Na pytanie co zamierza zrobić z budynkiem odpowiedział wtedy "najpierw go wyburzyć, a potem chcemy zbudować tam kompleks mieszkaniowy".

Inwestycję Arbetu zablokowała wojna w Ukrainie i napływ migrantów do Polski. Firma w uzgodnieniu z wojewodą oraz MWSiA przekazała budynek na potrzeby przyjęcia uchodźców. Aktualnie sytuacja z uchodźcami wygląda znacznie lepiej, a Arbet zamierza wprowadzić w życie swoje plany inwestycyjne.

Radni Olsztyna w połowie listopada przyjęli plan zagospodarowania dla tego terenu. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Arbet podjął dalsze kroki w kierunku budowy kompleksu mieszkaniowego, o którym wspominał prezes Bogusz,

Karol Grosz


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand #3112246 30 lis 2023 17:50

    Nie szkoda tej brzydoty architektonicznej w przeciwieństwie do hotelu Gromady.

    odpowiedz na ten komentarz