26-latka z Olsztyna stanie przed sądem. Za oszustwa internetowe prokurator postawił jej łącznie 95 zarzutów

2023-11-30 14:10:28(ost. akt: 2023-12-01 09:49:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixaby

Do 8 lat więzienia grozi 26-letniej mieszkance Olsztyna, która za pośrednictwem jednego z portali sprzedawała produkty, które nigdy nie trafiły do kupujących. W ten sposób zostało oszukanych 90 osób z całego kraju. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu rejonowego w Olsztynie.
Według komunikatu KWP w Olsztynie, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili i dotarli do 26-latki podejrzanej o szereg oszustw internetowych.

Przestępczy proceder trwał od września 2019 roku do października 2021 roku. We wszystkich przypadkach działanie 26-latki było bardzo podobne. Na różnych portalach aukcyjnych czy społecznościowych zamieszczała ogłoszenia dotyczące sprzedaży kosmetyków, akcesoriów do makijażu, ubrań, telefonu czy wózka dziecięcego.

Kobieta niejednokrotnie oferowała ten sam produkt różnym osobom w bardzo niskich cenach. Następnie kontaktując się poprzez komunikatory społecznościowe, tym samym celowo pomijając oficjalne kanały komunikacyjne portalów sprzedażowych, uzgadniała warunki finansowe.

Chcąc nie wzbudzać podejrzeń często podawała się za inne osoby. W niektórych przypadkach prosiła swoich klientów o wpłacenie drobnej opłaty za sfinansowanie paczki za pobraniem. Za każdym razem po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, kontakt ze sprzedawcą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywali swojego towaru.

Okazało się, że w ten sposób oszukanych zostało co najmniej 90 osób z całego kraju. Łączna wartość strat to prawie 21 tysięcy złotych.

— Policjanci analizując krok po kroku zgromadzony materiał dowodowy, wpadli na trop mieszkanki Olsztyna, którą podejrzewali, że ma związek z popełnionymi przestępstwami. Jak się okazało 26-latka odbywa już karę pozbawienia wolności za podobne czyny — wskazała KWP w Olsztynie.

Kobieta usłyszała łącznie 95 zarzutów oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP/Agnieszka Libudzka

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3112247 1 gru 2023 12:40

    "proceder trwał od września 2019"..."Policjanci analizując krok po kroku" - chyba kroczek po kroczku.. Rozumiem ze tak skrupulatnie przygotowany materiał dowodowy to będzie - dwie rozprawy i wyrok jeszcze w 2023 roku..

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz