Prosto z ulicy: Urania nabiera kolorów na zimę? [ZDJĘCIA]

2023-11-30 18:11:14(ost. akt: 2023-12-01 07:24:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wygląda na to, że pofalowany dach to nie jedyny problem hali Urania, która już za około dwa tygodnie zostanie oficjalnie otwarta. Do naszej redakcji zadzwonił czytelnik, który zauważył, że płyty, którymi jest pokryta hala rozgrzewkowa pod wpływem wilgoci zmieniają kolor.
Kompleksowy remont hali Urania to jedna z największych inwestycji gminy Olsztyn ostatnich lat. W pełni nowoczesna i funkcjonalna hala obecnie prawie niczym nie przypomina peerelowskiego zabytku, w którym przeciekał dach i zawodziło ogrzewanie.

Nowa Urania jednak nie obeszła się bez kilku "chorób wieku dziecięcego", z których znaczna część pewnie dopiero ujrzy światło dzienne. Pierwszym z problemów obiektu był tajemniczo pofalowany dach. Urząd Miasta w Olsztynie zlecił wtedy kilku grupom ekspertów zbadanie zachowania blachy pod kątem jej jakości i montażu. Wszystkie ekspertyzy były wtedy niemal jednoznaczne: położona na dachu hali blacha ma pełne prawo układać się w taki sposób. Teraz okazuje się, że Urania ma kolejny problem.

— Podczas jednego z moich spacerów zauważyłem, że płyty ułożone na hali rozgrzewkowej różnią się od siebie kolorem. Nie jestem inżynierem, ale uważam, że wygląda to co najmniej średnio. Część z nich jest jasna, część ciemna, jakby różnie chłonęły wilgoć — alarmuje nasz czytelnik.

Na miejsce udał się nasz fotoreporter, który uchwycił w swoim obiektywie różnice w kolorach płyt na hali rozgrzewkowej. Różnice prezentujemy poniżej:

Fot. Zbigniew Woźniak

Oficjalne otwarcie hali Urania jest planowane na 15 grudnia 2023.

Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak