Trasa nie była łatwa, ale funkcjonariusz straży granicznej w Bezledach dał radę. W XX Maratonie Komandosa zajął 3. miejsce

2023-12-01 19:01:45(ost. akt: 2023-12-01 16:00:51)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Blisko 700 osób wzięło udział w XX Maratonie Komandosa. Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Bezledach stanął na podium.
Organizatorem przedsięwzięcia, które odbyło się 25 listopada był Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec. XX Maraton Komandosa ukończyło 540 zawodników.

Błoto, śnieg, woda i do pokonania ponad 42 km.

W umundurowaniu i plecakiem ważącym ponad 11 kg wystartował funkcjonariusz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Por. SG Piotr Kalinowski pokonał ciężką trasę i na mecie zameldował się trzeci w kategorii służb mundurowych - Straż Graniczna.

W maratonie komandosa wystartował po raz szósty. Natomiast w 2019 roku, funkcjonariusz z W-MOSG stanął na najwyższym stopniu podium.

Na co dzień pełni służbę w Placówce Straży Granicznej w Bezledach, a maratony, półmaratony to jego pasja. Brał udział w ultramaratonie (103 km), zmierzył się również z górskimi szlakami, na odcinku 35 km. Był uczestnikiem Backyard Ultra Polska 2023, gdzie pokonał 12 okrążeń - w sumie 80 km.