Politico: Donald Tusk najbardziej wpływowym politykiem w Europie

2023-11-29 11:02:14(ost. akt: 2023-11-29 21:03:17)

Autor zdjęcia: PAP/Marcin Obara

Lider polskiej Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk jest najbardziej wpływowym politykiem w Europie – uznał portal Politico w swoim dorocznym rankingu.
– Od 20 lat dwóch mężczyzn toczy bitwę o duszę Polski. W niebieskim narożniku walcząc o demokratyczną, nowoczesną, europejską wizję przyszłości - Donald Tusk, były premier, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, a następnie powrócił na stanowisko lidera centrowej opozycji; w czerwonym rogu, walcząc o tradycjonalistów, katolickich konserwatystów, nacjonalistów - Jarosław Kaczyński, lider rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Każdy z nich miał szansę ukształtować Polskę na swój obraz, tylko po to, by drugi cofnął wskazówki zegara. Teraz, po ośmiu latach rządów Kaczyńskiego, kraj stoi u progu nowej ery Tuska, a wiatr zmian znów wieje – napisało Politico.

Portal wskazuje, że „udział Tuska w październikowych wyborach, w których charyzmatyczny 66-latek przewodził ugrupowaniu partii o poglądach od centroprawicy do lewicy, dał jego koalicji jasną drogę do władzy”. (PAP)

Czy Donald Tusk jest najwybitniejszym polskim politykiem?
pokaż wyniki »

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cyranka #3112242 30 lis 2023 13:40

    Gdy ten sondaż wykonać, np. na poziomie całej Europy, to nie wiem czy kaczyński uzbierałby 1%.

    odpowiedz na ten komentarz