Rozbój na jednej z olsztyńskich ulic. Napadł i okradł nieznajomego

2023-11-28 16:14:50(ost. akt: 2023-11-28 15:49:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Najpierw zaatakował nieznajomego, a następnie zabrał mu pieniądze. Na szczęście policjanci w niespełna kilkadziesiąt minut od zdarzenia zatrzymali sprawcę rozboju. 22-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
W ubiegłą środę (22 listopada) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic w mieście doszło do rozboju.

Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że idąc ulicą nagle został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Napastnik zażądał od niego wydania pieniędzy. 24-latek w obawie o swoje życie i zdrowie oddał wszystkie pieniądze jakie miał w kieszeni napastnikowi.

Okazało się, że łupem sprawcy padło 5 złotych, który po chwili oddalił się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Natomiast policjanci od razu rozpoczęli działania poszukiwawcze wskazanego mężczyzny. Informacja o sytuacji oraz rysopis sprawcy został przekazany policyjnym patrolom na terenie miasta.

Już kilkadziesiąt minut później został on zauważony i zatrzymany przez policyjnych wywiadowców na jednym z olsztyńskich przystanków autobusowych. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna miał przyznać funkcjonariuszom, że zaatakował przypadkowo napotkaną osobę, ponieważ był spragniony i chciał kupić sobie napój. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna trafi do policyjnego aresztu.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu pod nadzorem prokuratury. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju i uszkodzenia ciała, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 1 miesiąca.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. antyPIS #3112221 28 lis 2023 19:27

    Niestety w Olsztynie za dużo roi się od takiej je..nej szarańczy. Więcej patroli pieszych by się przydało.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz