Ciao Italia! Wspólne gotowanie w ZSLiZ w Olecku!

2023-11-27 17:45:04(ost. akt: 2023-11-27 20:46:40)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: nadesłane

Wspólne gotowanie zagościło w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. W menu pojawiły się potrawy kuchni włoskiej. Wszystko to za sprawą zakończenia projektu „Przystanek Włochy – Olecko w drodze do Europy!” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000078764 realizowanego ze środków Programu Erasmus+. W projekcie wzięło udział 30 uczniów kształcących się w zawodach: technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik oraz technik hotelarstwa.
Głównym działaniem w ramach projektu był 2-tygodniowy wyjazd do Włoch dla 30 uczestników oraz 3 opiekunów, który odbył się w maju 2023 roku. Podczas pobytu zadaniem uczniów było odbycie praktyk zawodowych, w zależności od kierunku kształcenia.

W ramach podsumowania projektu uczestnicy mobilności przygotowali akcje, dzięki którym mogli zaprezentować kulturę włoską szerszemu gronu. Spotkania stały się nie tylko okazją do miłych wspomnień, ale także miejscem do przedstawienia korzyści jakie płyną z uczestniczenia w projektach mobilnościowych finansowanych z Programu Erasmus+.

Jedną z takich akcji były zorganizowane warsztaty kulinarne pt. „Ciao Italia!”. Cały dzień w pracowni żywienia ZSLiZ w Olecku królowały smaki włoskie. Na stoły zawitały potrawy takie jak spaghetti, focaccia, ravioli, pizza oraz tiramisu. Zwieńczeniem warsztatów była oczywiście wspólna biesiada.