Policja i prokuratura badają sprawę śmierci dwóch nastolatek

2023-11-25 12:27:01(ost. akt: 2023-11-25 12:28:30)

Autor zdjęcia: PAP/Darek Delmanowicz

Policja i prokuratura badają sprawy śmierci dwóch nastolatek. 16- i 19-latka zmarły w odstępie dwóch dni; jedna na terenie gminy Suchy Las, druga w Poznaniu. Kluczowe mogą okazać się wyniki badań toksykologicznych.
Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak, „prokuratura zajmuje się sprawami dotyczącymi dwóch zgonów młodych kobiet”.

Dodał, że ciało 16-letniej dziewczyny znaleziono 11 listopada na ternie podpoznańskiej gminy Suchy Las, zaś 13 listopada w Poznaniu zmarła 19-latka.

„Prowadzone są dwa śledztwa w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności śmierci tych dwóch kobiet. Będą przeprowadzane sekcje zwłok, które będą istotne dla oceny przyczyn śmierci, będą przeprowadzane także badania toksykologiczne” – powiedział.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez lokalne media, zgony nastolatek mogły zostać spowodowane zażyciem narkotyków. Prokurator w rozmowie z PAP podkreślił, że „na razie nie potwierdzamy informacji, że śmierć mogła być spowodowana zażyciem jakichś lekarstw czy środków odurzających”.

„Te dwie sprawy się też na razie, na tym etapie, ze sobą w żaden sposób nie łączą, więc są to też dwa odrębne postępowania” - zaznaczył.

Prokurator wskazał, że wyniki badań toksykologicznych mogą być znane najprawdopodobniej za co najmniej 4 tygodnie.

O sprawie napisała w czwartek „Gazeta Wyborcza”. Z ustaleń "GW” wynika, że do szpitala z objawami silnego odurzenia trafił także 17-latek – kolega zmarłej 16-latki. Lekarzom udało się uratować życie młodego mężczyzny. (PAP)

autor: Anna Jowsa