Olsztyn stroi się na święta [ZDJĘCIA]

2023-11-24 17:30:52(ost. akt: 2023-11-24 15:15:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Aura za oknem sprzyja świątecznej atmosferze. Klimat czuje już również miasto, bo pierwsze ozdoby bożonarodzeniowe pojawiają się na ulicach Olsztyna. Jakie ozdoby i gdzie zobaczymy w tym roku w stolicy Warmii i Mazur?
Nieco ponad miesiąc został do świąt Bożego Narodzenia. Jednak w ten wyjątkowy klimat miasto będzie wprowadzać mieszkańców i gości stolicy Warmii i Mazur od początku grudnia.

Fot. Zbigniew Woźniak

Jednym z pierwszych takich akcentów w stolicy regionu będzie wydarzenia "Odpalamy święta". To pierwszy przejazd świątecznym tramwajem, wspólne kolędowanie oraz rozświetlenie choinki na Starym Mieście.

Warto już teraz zaplanować popołudnie, 3 grudnia (niedziela). Początek akcji o 16:00 na przystanku tramwajowym "Kanta".

Fot. Zbigniew Woźniak

— Przejedziemy świątecznym tramwajem wraz z kolędującym chórem Bel Canto do Wysokiej Bramy — mówi Karolina Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. — Stamtąd przemaszerujemy przed Stary Ratusz, gdzie rozpalimy migoczące serduszka oraz wielką olsztyńską choinkę. Zachęcamy, by nie zapomnieć o kolorowych, świątecznych przebraniach, gadżetach i świecących elementach.

Oprócz choinki przed rauszem, spacery po olsztyńskich umilą również świąteczne instalacje. Na starówce pojawi się choinka z prezentami o średnicy min. 4 metry i wysokości min. 10 m. Stanie ona w pobliżu ściany północnej budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Tuż obok choinki pojawi się klasyczna fotoramka z kokardą. Na lampach ulicznych wzdłuż ul. Staromiejskiej zostaną powieszone złote obręcze z igliwiem, a przy budynkach w centrum Starego Miasta staną gwiazdy świetlne o średnicy min. 2 metrów.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak