Z powodu silnego wiatru ponad 3 tys. odbiorców bez prądu

2023-11-24 10:00:21(ost. akt: 2023-11-24 08:36:30)

Autor zdjęcia: ZM

Ponad 3 tys. odbiorców w woj. warmińsko-mazurskim nie ma w piątek rano prądu wskutek awarii spowodowanych silnym wiatrem - poinformowały służby wojewody. W ciągu minionej doby straż pożarna odnotowała w regionie 87 interwencji związanych z pogodą.
— Na terenie woj. warmińsko-mazurskiego bez prądu pozostaje 3370 odbiorców: w Świętajnie, Baniach Mazurskich, rejonie Giżycka, Rynu, Pozezdrza, Kowali Oleckich, Rucianego-Nidy, Budr i Braniewa. Awarie usuwane są na bieżąco — poinformował w piątek rano rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Przez ostatnią dobę strażacy mieli 87 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Były to głównie połamane drzewa i kilka naderwanych blach na dachach budynków. W Barczewie drzewo upadło na dwa zaparkowane samochody, w których nikogo nie było.

— Nie mamy informacji, żeby ktokolwiek został poszkodowany w zdarzeniach związanych z silnym wiatrem — przekazał PAP mł. bryg. Grzegorz Jakubowski z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

Do godz. 9 w piątek w zachodniej i centralnej części regionu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu. Natomiast od godz. 15 w piątek do godz. 9 w sobotę IMGW wydał dla całego województwa ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. (PAP)

autor: Marcin Boguszewski