Tak wyglądają olsztyńskie zaułki i zakamarki (2): Stare Miasto

2023-11-23 10:23:17(ost. akt: 2023-12-04 17:53:27)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Jakie jest olsztyńskie Stare Miasto we wtorek o 20. Powiedzieć "puste", to nic nie powiedzieć. Łatwiej mi było spotkać własny cień, niż żywego człowieka.

Zapraszam na drugi rowerowy spacer po Olsztynie w miejsca, które trudno dostrzec z okien auta czy autobusu a czasem widzimy je tylko od jednej, najbardziej znanej strony.

Poprzednio spacerowałem po centrum Olsztyna

Teraz przyszedł czas na Stare Miasto, gdzie poza cieniami spotkałem także widocznego na głównym zdjęciu misia.tego pluszaka i inne w różnych miejscach w Olsztynie rozłożyli wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii 67 w Olsztynie, którzy po raz kolejny zorganizowali Akcję Miś „Nie bij mnie – kochaj mnie”.

- Po raz trzeci wychowawczyni Kamila Sterniczuk zainteresowała młodzież tą wspaniałą inicjatywą - w różnych miejscach zostawialiśmy misie, które mają ślady krwi, połamane łapki. Symbolizują sprzeciw wobec krzywdzeniu dzieci oraz zachęcają do udzielenia pomocy - wyczytałem na stronie ośrodka.

Czy twoim zdaniem są takie sytuacje, w których trzeba dać dziecku klapsa?
pokaż wyniki »

To szokujące, ale aż 23% Polaków uważa, że dzieci można karać fizycznie. Taka liczbę podał CBOS w swoim badaniach opublikowanych we wrześniu 2023 roku.

Prenumerata za zdjęcie

Przy okazji zachęcam do wysyłania nam zdjęć w ramach naszej akcji "Prenumerata za zdjęcie".

Przysyłajcie nam zdjęcia miejsc, w których mieszkacie lub byliście z całego warmińsko-mazurskiego. Autorzy fotografii otrzymają od nas bezpłatny 6-miesięczny dostęp do naszego e-wydania.

Zdjęcia wysyłajcie na adres: redakcja@gazetaolsztynska.pl. Prosimy o informację, co jest na zdjęciu i jak je podpisać (autor).

Nadesłane zdjęcia zobaczycie TUTAJ

Igor Hrywna