Urszula Pasławska będzie przewodniczyć jednej z najważniejszych komisji sejmowych

2023-11-21 22:15:03(ost. akt: 2023-11-25 11:41:28)
Urszula Pasławska, posłanka PSL - Trzeciej Drogi z Warmii i Mazur, nadal będzie przewodniczyć sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w nowej X kadencji. We wtorek (21 listopada) jej kandydaturę jednogłośnie poparli wszyscy posłowie komisji.
Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa jest jedną z najważniejszych w Sejmie. Zajmuje się sprawami ochrony środowiska i klimatu, leśnictwem, gospodarką odpadami, odnawialnymi źródłami energii. Urszula Pasławska była jej przewodniczącą także w poprzedniej, IX kadencji. Teraz, kiedy w Sejmie większość mają partie demokratyczne, praca komisji będzie dużo bardziej efektywna.

- W tej kampanii mówiło się wyjątkowo dużo o konieczności rzetelnej ochrony środowiska, przejścia na czystą energię, racjonalnej gospodarki odpadami. Wyborcy podkreślali, że oczekują od nas odpolitycznienia lasów państwowych, zarządzania lasami i wodami w dialogu ze społeczeństwem. To moje wyzwania na nową kadencję, do których już teraz się zobowiązuję - mówi Urszula Pasławska. - Zadbam nie tylko o merytoryczną jakość pracy, ale także o dobre standardy debaty parlamentarnej. Będziemy wypracowywać najlepsze rozwiązania wspólnie z Polakami, komisja będzie zawsze otwarta na argumenty strony społecznej.