Satanista zabił czterech nastolatków. Dlaczego go ułaskawiono?

2023-11-21 16:22:22(ost. akt: 2023-11-21 16:42:16)
Wierzyli w szatana i w to, że trzeba mu składać ofiary z ludzi. Zabili czterech nastolatków. Ich ciała rozczłonkowali. Maksymalny wymiar kary za zbrodnię otrzymał jedyny pełnoletni satanista. Teraz wyszedł na wolność. Dlaczego?
W Rosji za udział w wojnie z Ukrainą ułaskawiono 33-letniego satanistę, skazanego na 20 lat kolonii karnej za rytualne zabójstwa 4 nastolatków.

Ułaskawiony w Jarosławiu członek grupy satanistów Nikołaj Ogołobiak został skazany w 2010 roku. Informację o jego ułaskawieniu za udział w wojnie potwierdził ojciec mężczyzny.

"To prawda. Służył tam pół roku w jednostce +Sztorm Z+. Jest niepełnosprawny po tym, gdy został ranny (...)" - przekazał. Sztorm Z to rosyjski oddział składający się z więźniów.

Jak pisze Nowaja Gazieta.Jewropa, sekta satanistyczna, do której w większości należeli nastolatkowie, powstała w Jarosławiu w 2006 roku. Przez kilka lat sekta odprawiała różne krwawe rytuały i składała ofiary. Spotykała się na odludziu, w pobliżu cmentarza; tam ustawiono odwrócony krzyż, do którego przywiązywano martwe zwierzęta.

Latem 2008 roku osiem osób związanych z sektą zabiło czworo nastolatków, a ich ciała rozczłonkowano. Według śledczych przestępstwo miało charakter rytualny. Maksymalny wymiar kary za zbrodnię otrzymał właśnie Ogołobiak, który w trakcie zabójstwa był pełnoletni.(PAP)/opr. ih