Rozpoczęły się testy nowej infrastruktury tramwajowej w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2023-11-21 17:30:02(ost. akt: 2023-11-21 15:50:59)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rozpoczęły się testy nowej, tramwajowej infrastruktury, która połączy Pieczewo ze Śródmieściem i Dworcem Głównym. Na tory wyjechały pierwsze tramwaje. Jak przebiegł przejazd?
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie rozbudowy trakcji łączącej Pieczewo ze Śródmieściem i Dworcem Głównym. Jednym z istotniejszych elementów są testy, które mają potwierdzić poprawność wykonania zadania.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

— Przyglądaliśmy się, jak tramwaj zachowuje się wjeżdżając przede wszystkim na perony — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Praktycznie nie było większych problemów. Testy będą trwały w następnych dniach. Będą niezbędne pewne korekty, przede wszystkim na krańcówce w Pieczewie. Jestem zadowolony z tych przejazdów.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Przejazd był realizowany zarówno tramwajem tramino, jak i durmazlarem. Każdy z tych pojazdów ma indywidualne parametry i inaczej zachowuje się na łukach czy przy wjeździe na perony.

Jak można była zauważyć, jeden z nich, niestety nie zmieścił się na przystanku, przez co będzie trzeba go odpowiednio przebudować.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Nowa tramwajowa infrastruktura to przeszło sześć kilometrów podwójnego torowiska z pełną infrastrukturą towarzyszącą wraz z chodnikami i drogami dla rowerów, które zostały poprowadzone ulicami: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego oraz węzeł przesiadkowy zlokalizowany przy Wysokiej Bramie. Projekt zakłada również nasadzenia ponad 2,8 tys. drzew.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak