Tramwaj na Pieczewie

2023-11-20 16:03:27(ost. akt: 2023-11-20 16:04:52)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Rozpoczęły się testy nowej, tramwajowej infrastruktury. Pierwszy przejazd przebiegł bez większych problemów.
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie rozbudowy trakcji łączącej Pieczewo ze Śródmieściem i Dworcem Głównym. Jednym z istotniejszych elementów są testy, które mają potwierdzić poprawność wykonania zadania.

- Przyglądaliśmy się, jak tramwaj zachowuje się wjeżdżając przede wszystkim na perony - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Praktycznie nie było większych problemów. Testy będą trwały w następnych dniach. Będą niezbędne pewne korekty, przede wszystkim na krańcówce w Pieczewie, ale jestem zadowolony z tych dzisiejszych przejazdów.

Przejazd był realizowany zarówno tramwajem tramino, jak i durmazlarem. Każdy z tych pojazdów ma indywidualne parametry i inaczej zachowuje się na łukach czy przy wjeździe na perony

Nowa tramwajowa infrastruktura to przeszło sześć kilometrów podwójnego torowiska z pełną infrastrukturą towarzyszącą wraz z chodnikami i drogami dla rowerów, które zostały poprowadzone ulicami: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego oraz węzeł przesiadkowy zlokalizowany przy Wysokiej Bramie. Projekt zakłada również nasadzenia ponad 2,8 tys. drzew.