Hipokrates, czyli Najlepsi z Najlepszych [GALERIA]

2023-11-20 09:00:00(ost. akt: 2023-11-20 11:36:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

— W rękach dobrego lekarza i woda staje się lekarstwem — cytując Mikołaja Gogola zainicjował tegoroczną galę Hipokrates 2023 Michał Mieszko Podolak, zastępca redaktora „Gazety Olsztyńskiej”. I rzeczywiście — wyróżnieni w plebiscycie lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, ratownicy i technicy medyczni z pewnością na miano Najlepszych z Najlepszych zasługują!
HIPOKRATES to jeden z największych plebiscytów medycznych w Polsce. Zorganizowała go Gazeta Olsztyńska wraz z Polska Press Grupą. Kandydatów do nagród nominowali ci, którzy medyków znają najlepiej — ich pacjenci. Od pracowników ochrony zdrowia oczekujemy, aby byli cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i kultury osobistej. I właśnie takie osoby zostały nagrodzone w Plebiscycie Medycznym HIPOKRATES.

Zaszczytne tytuły czekają na lekarzy wielu specjalizacji. Ale czytelnicy głosowali także na najlepszą przychodnię / gabinet roku oraz najlepszy szpital roku.
W kategorii LEKARZ RODZINNY I POZ ROKU w skali całego województwa III miejsce zajęła Elżbieta Wasilewska z Olecka, II miejsce — Anna Hącia z Przychodni nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim, a I miejsce — Danuta Loret z Działdowa.

W kategorii PEDIATRA ROKU w skali całego województwa III miejsce zajęła Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie, II miejsce — Katarzyna Bożym z Przychodni nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim. Zwycięzcą w tej kategorii została Urszula Kownierowicz ze Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.

W kategorii STOMATOLOG ROKU w skali całego województwa III miejsce zajął Marek Barański z NZOZ w Morągu, II miejsce — Kamil Skaliński z Olsztyna, a I miejsce — Dominika Pancechowska-Olszewska z poradni stomatologicznej w Lelkowie.

W kategorii PIELĘGNIARKA ROKU III miejsce zdobyła Bożena Jabłońska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, II miejsce — Marzena Pawlukiewicz z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczo Psychiatrycznego w Rudziszkach, a I miejsce — Agnieszka Frejlich ze Szpitala Powiatowego w Piszu.

W kategorii GINEKOLOG ROKU III miejsce zajął Waldemar Kucharczuk z Ełku, II miejsce — Sebastian Ławrynowicz z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, a zwyciężył Eryk Pięcikowski z Ełku.

W kategorii CHIRURG ROKU III miejsce zajął Rafał Szynkarczuk z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, II miejsce — Przemysław Rymkiewicz z Olsztyna, a I miejsce — Wojciech Skonieczny ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

W kategorii LARYNGOLOG ROKU III miejsce zajął Robert Demidowicz z Ostródy, II miejsce Piotr Denisiuk z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Olsztynie. LARYNGOLOGIEM ROKU został Mirosław Denisiuk z Elbląga.

W kategorii DERMATOLOG ROKU III miejsce zajęła Anita Jabłonowska-Kosek z Olsztyna, II miejsce — Zofia Siłakowska z Olsztyna, a I miejsce — Dominika Czarnecka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

W kategorii OKULISTA ROKU III miejsce zdobyła Anna Maria Jasek z w Olsztyna, II miejsce — Dariusz Wilczek z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie, a zwycięzcą został Janusz Adamski z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

W kategorii KARDIOLOG ROKU III miejsce zajął Artur Zbigniew Zalewski z Centrum Kardiologii w Ełku, II miejsce — Michał Jaśkiewicz z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, a KARDIOLOGIEM ROKU został Jacek Pawłowicz z 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku.

W kategorii NEUROLOG ROKU — to nowa kategoria w tej edycji akcji — III miejsce zajął Krzysztof Nosek z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, II miejsce — Edyta Budrewicz-Masiewicz ze Szpitala Powiatowego w Kętrzynie, a I miejsce — Małgorzata Pawłowicz z Wojewódzkiego
Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

UROLOG/NEFROLOG ROKU to kolejna nowa kategoria. Laureatami zostali: Łukasz Grycko z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu — II miejsce oraz Michał Koziczak — I miejsce.

W kategorii ORTOPEDA ROKU III miejsce zajął Sławomir Osiński ze Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki, II miejsce — Adrian Tyrawski ze Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach. ORTOPEDĄ ROKU został Jan Mikulski ze Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, NZOZ Olsztyńscy Ortopedzi i Centrum Medycznego Woźniak w Olsztynie.

Ostatnią z nowych kategorii był DIAGNOSTA LABORATORYJNY/TECHNIK ANALITYKI MEDYCZNEJ. III miejsce zajął Wojciech Marchlik z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dra Stanisława Popowskiego w Olsztynie, II miejsce — Iwona Kowalczyk z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, a I miejsce zdobyła Anna Bieńkowska ze Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii i Przychodni Specjalistycznej w Olsztynie.
W kategorii POŁOŻNA ROKU III miejsce zajęła Iwona Kruszewska z Działdowa, II miejsce — Danuta Piskorz z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Zwyciężczynią została Beata Sosnowska z 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku. 
W kategorii FIZJOTERAPEUTA ROKU III miejsce zajęła Katarzyna Raczkowska z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie, II miejsce — Jolanta Majchrzak z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Olsztynie. FIZJOTERAPEUTKĄ ROKU została Marzena Zielińska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

W kategorii RATOWNIK MEDYCZNY ROKU III miejsce zajął: Mariusz Domeracki z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, II miejsce — Anna Maria Borejszo ze Stowarzyszenia Medical Vita Pro Pueris Ratownicy z Klasą z Olsztyna, a RATOWNIKIEM MEDYCZNYM ROKU został Mirosław Potoczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

W kategorii FARMACEUTA/ TECHNIK FARMACEUTYCZNY ROKU III miejsce zajęła Anita Moleń z Giżycka, II miejsce — Łukasz Ostrowski z Lidzbarka, a I miejsce — Agnieszka Buszta z Elbląga. 

Jeśli chodzi o kategorie instytucjonalne — PRZYCHODNIA / GABINET ROKU 2023 III miejsce zajął gabinet stomatologiczny Joanny Segień-Chyża w Olsztynie, II miejsce — poradnia rodzinna w Reszlu, I miejsce — Gminne Centrum Zdrowia Zespół Publicznych ZOZ w Olsztynku.

W kategorii SZPITAL ROKU III miejsce zajął Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Olsztynku, II miejsce — Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie. SZPITALEM ROKU został Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ we Fromborku.

Wszystkim Zwyciężczyniom i Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Oprac. mmb