"Twoje światła - nasze bezpieczeństwo", czyli specjalna akcja na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

2023-11-18 09:02:02(ost. akt: 2023-11-17 17:12:12)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Policja

Olsztyńscy policjanci włączyli się w kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Głównym celem działań jest uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2023 roku.
W ramach akcji ,,Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” w sobotę (18 listopada) i na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich samochodach.

Zachęcać będą do tego olsztyńscy funkcjonariusze, przypominając o tym jak ważny podczas codziennej jazdy jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.

Wadliwe oświetlenie pojazdu, przy złych warunkach atmosferycznych, znacznie ogranicza widoczność na drodze i może być przyczyną zdarzeń drogowych.

Prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy na wcześniejszą, szybszą reakcję, szczególnie podczas warunków jesiennych, czy zimowych, a także nie utrudniają widoczności innym kierowcom podczas jazdy. Warto konserwować i czyścić co jakiś czas reflektory samochodowe, które ulegają eksploatacji.

Ważny jest również odpowiedni dobór lamp. Należy je regularnie wymieniać. Zgodnie z hasłem akcji ,,Twoje Światła- Nasze Bezpieczeństwo”.\

Policja opublikowała wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w kampanii:

— Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ul. Towarowa 6, 10-417 Olsztyn.
— SKP PZM Olsztyn ul. Sielska 5, 10-801 Olsztyn.
— Auto - Service Zbigniew Olszewski Szczęsne 130, 10-687 Szczęsne.