Policjanci z Olsztyna zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości olsztyniaków

2023-11-19 09:07:21(ost. akt: 2023-11-17 17:14:59)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Funkcjonariusze jednego dnia zatrzymali m.in. pewnego 39-latka, który okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także pewnego 30-latka, poszukiwanego listem gończym, który postanowił rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny został zwolniony.
W czwartek (16 listopada) funkcjonariusze na jednej z ulic w Barczewie ujawnili podczas legitymowania poszukiwanego mężczyznę.

Po dokonaniu sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 39-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w celu odbycia kary w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego.

Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Tego samego dnia policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, za którego kierownicą siedział pewien 30-latek.

Podczas legitymowania wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną na podstawie listu gończego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, celem odbycia kary 30 dni aresztu lub opłacenia grzywny za wykroczenie popełnione w przeszłości.

Mężczyzna został zatrzymany. 30-latek postanowił rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny został zwolniony.