29-latek z powiatu kętrzyńskiego z zarzutami. Zatrzymali go funkcjonariusze z Barczewa

2023-11-19 14:07:45(ost. akt: 2023-11-19 13:37:03)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Dzięki intensywnym działaniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Barczewie, zatrzymany został sprawca kradzieży perfum na terenie m. Barczewo, który jak się okazało stał również za szeregiem innych kradzieży o łącznej sumie strat prawie 7 tysięcy złotych.
Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie wyjaśnili sprawę kradzieży.

Na początku listopada 2023 roku na terenie jednej z drogerii w Barczewie zatrzymali sprawcę kradzieży perfum znanych marek o łącznej wartości ponad 800 złotych.

W toku policyjnych działań, a także na podstawie analizy prowadzonych postępowań oraz zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringów ustalili, że mężczyzna ten może być również sprawcą innych kradzieży.

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów kradzieży, do których się przyznał, a łączna suma strat to prawie 7 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z tym, że 29-latek działał w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu wyższy wymiar kary. Ponadto wobec mężczyzny zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.