Tragiczny wypadek pod Biskupcem. 19-latka śmiertelnie potrącona

2023-11-16 08:17:23(ost. akt: 2023-11-16 10:26:04)

Autor zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna Kobułty

W miejscowości Borki Wielkie pod Biskupcem w środę wieczorem citroen potrącił śmiertelnie 19-letnią dziewczynę, która szła przy lewej krawędzi jezdni. Kierowca samochodu był pijany, alkomat wskazał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun poinformował PAP, że ze wstępnych informacji policji wynika, że do tragicznego zdarzenia doszło w środę wieczorem w terenie zabudowanym i w miejscu, które było oświetlone.

— 19-latka szła prawidłowo przy lewej krawędzi jezdni, w tym miejscu nie było chodnika. Jej poruszanie było zgodne z zasadami. W pewnym momencie 19-latka została potrącona przez citroena, który z nieznanych jeszcze nam przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni — podał Jurkun i dodał, że mimo prowadzonej reanimacji kobieta zmarła.

Oficer prasowy olsztyńskiej policji dodał, że citroenem kierował 38-letni mężczyzna. Podczas badania go alkomatem urządzenie wskazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

— Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, odebrano mu także prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora — powiedział Jurkun. Przyznał, że z powodu stanu kierowcy nie wiadomo, kiedy będą z nim wykonywane czynności procesowe - musi najpierw wytrzeźwieć.

Zarówno ofiara, jak i sprawca wypadku to mieszkańcy powiatu olsztyńskiego.(PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Kobułty