Myślał, że pomaga prokuraturze. 87-latek z Bartoszyc stracił 60 tysięcy złotych

2023-11-13 19:00:30(ost. akt: 2023-11-13 15:34:15)

Autor zdjęcia: pixabay

Senior z Bartoszyc stracił 60 tys. złotych. Uwierzył oszustom, że pieniądze, które przynosi mu listonosz, pochodzą z przestępstwa. Po ich odbiór zgłosił się fałszywy prokurator.
Policja z Bartoszyc poinformowała w poniedziałek, że 87-letni mężczyzna w wyniku oszustwa "na prokuratora" stracił 60 tys. zł.

— Do 87– latka zadzwoniła kobieta przekonując seniora, że pieniądze, które przynosi mu listonosz pochodzą z przestępstwa. Poleciła przygotować gotówkę, którą następnie odebrali mężczyźni: "prokurator" i jego pracownik. 87– latek oddał im 60 tys. zł — podano w komunikacie.

Rzekomy prokurator miał sprawdzić banknoty i zrobić im zdjęcia.
Senior nie zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, dopóki nie spotkał sąsiada.

— Pełen emocji senior opowiedział sąsiadowi o przestępczej działalności listonosza i o tym, że pomaga prokuraturze w tej sprawie. Sąsiad poszedł z mężczyzną do jego mieszkania, a tam jego telefon nadal dzwonił. Głos w słuchawce pytał o zgromadzone środki i nominały posiadanych banknotów — poinformowała policja. Dodano, że sąsiad zawiadomił policję i rodzinę mężczyzny.

Fałszywego prokuratora nie udało się zatrzymać.

Policja przypomniała, że żadne służby nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy przypadkowych ludzi i nie informują o prowadzonych sprawach telefonicznie.(PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska