Olsztyńska policja wyeliminowała z ruchu nieodpowiedzialnych, pijanych kierowców

2023-11-11 09:00:44(ost. akt: 2023-11-10 17:27:48)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Przekonali się o tym 36-latek, który wsiadł za kierownicę na ,,podwójnym gazie", wbrew sądowemu zakazowi oraz okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości, a także pewien 50-latek, który kierował w stanie nietrzeźwości, popełniając wykroczenia drogowe.
W czwartek (9 listopada) funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, poruszającego się osobową skodą w jednej z miejscowości na terenie gminy Olsztynek.

Na miejsce zostali wysłany policyjny patrol. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 36-latka krążyły ponad 2 promile alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mimo ciążącego nad nim aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów, a także okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia zastępczej kary aresztu w wymiarze 180 dni.

Mężczyzna został zatrzymany i nie uniknie odpowiedzialności za czyny popełnione w przeszłości oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądu.
Tego samego dnia na DK 16 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, za którego kierownicą siedział 50 latek, z powodu popełnienia wykroczeń - jazdy bez włączonych świateł mijania oraz zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Podczas rozmowy z policjantami wyczuwalny był zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 50-latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.